- nieruchomości wynajmowane lub wydzierżawiane przez podatnika;
Dowody na prowadzenie działalności wynajmu lokali, budynków. Opodatkowanie budynków gospodarczo-usługowych z funkcją mieszkalną. Jak udowodnić, że ktoś mieszka i użytkuje budynek, jeśli nie zrobił odbioru? Jak rozumieć pojęcie „zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych”?
- grunty rolne zajęte na działalność gospodarczą;
- agroturystyka jako działalność gospodarcza;
- farmy fotowoltaiczne;
- ogrodzenia i parkingi;
- kontenery, obiekty tymczasowe, hale namiotowe, przekrycia namiotowe;
- urządzenia techniczne na przykładzie dystrybutora stacji paliw;
- silosy, magazyny wysokiego składowania;
- transformatory;
wagi samochodowe;
wiaty;
opodatkowanie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność gospodarczą.
Godziny szkolenia: 10.00 - 14.00
UCZESTNICY SZKOLENIA OTRZYMAJĄ W WERSJI ELEKTRONICZNEJ:
|
Szkolenie jest kierowane do pracowników organów wierzycieli publicznoprawnych, którzy zajmują się szeroko pojętą kontrolą podatkową.
Szkolenie ma na celu pokazać, w jaki sposób zacząć lub usprawnić czynności kontroli podatkowej wobec osób prowadzących działalność gospodarczą i jak identyfikować nieprawidłowości w opodatkowaniu przedsiębiorców. Podczas szkolenia podpowiemy na czym się skupić, aby osiągnąć jak najlepsze efekty jak najmniejszym kosztem. Powiemy, jak można wykorzystać czynności sprawdzające oraz inne narzędzia w celu zwiększenia dochodów gminy. Ponadto wskażemy, jak prawidłowo prowadzić kontrolę podatkową w stosunku do przedsiębiorców i na co zwrócić szczególną uwagę. Ważną częścią szkolenia będzie omówienie nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz jej wpływu na opodatkowanie przedsiębiorców na przykładach.
Lub pobierz formularz zgłoszeniowy i wyślij go na szkolenie@taxpress.com.pl, kontakt@taxpress.com.pl